Działalność

Źródła brzydkich zapachów w domu. Laboratorium Korona. Porady

Źródła brzydkich zapachów w domu. Laboratorium Korona. Porady
Źródła brzydkich zapachów w domu. Laboratorium Korona. Porady

Nasz dom to miejsce pełniące bardzo wiele funkcji. Najważniejszą z nich jest jednak zapewnienie nam osłony od warunków atmosferycznych, zapewnienie schronienia i to schronienia możliwie wygodnego. Jest to funkcja oczywista, której praktyczne pełnienie wcale nie jest jednak takie proste. Tworzymy bowiem przestrzeń nienaturalną, która odgrodzona jest od normalnych zjawisk przyrody i zachodzą w niej specyficzne zjawiska, których skutki czasami są dalekie od pożądanych. Jednym z takich skutków może być nieprzyjemny zapach w domu.

Dobre warunki nie tylko dla nas

W naszych domach jest ciepło i przyjemnie. Wilgotność jest zawsze na takim poziomie, który zbliżony jest do naszego biologicznego optimum. Innymi słowy, nie jest za zimno i nie jest za ciepło, nie jest za wilgotno i nie jest za sucho. Warunki utrzymują się w naszej strefie komfortu. Trzeba nam jednak wiedzieć, że nie jesteśmy w naszej strefie komfortu sami. Czują się w niej bardzo dobrze także różnego rodzaj grzyby, bakterie i wirusy, a nawet inne, bardziej złożone organizmy, jak na przykład roztocza. Nasze domy są ich pełne, a jeśli coś z konstrukcja domu jest chociażby minimalnie nie tak, na przykład jest w nim za wilgotno, natychmiast następuje ich drastycznie szybkie namnażanie. Efektem tego są nieprzyjemne zapachy powstające przeważnie w wyniku przemiany materii przez takie drobne żyjątka prowadzonej. Zazwyczaj jest to niezauważalne, ale czasami może być tak nieprzyjemne, że będziemy musieli zdecydować się na porządne ozonowanie domu.

Miejsce życia

Często zapominamy, że nasze domy są także miejscem, w którym po prostu żyjemy. Najwięcej nieprzyjemnych zapachów jest bezpośrednio związane z nami samymi. Odbywa się to w oparciu o wiele mechanizmów, ale najważniejszy z nich to po prostu my sami. Człowiek nie pachnie różami i niestety tworzone przez niego zapachy bardzo często unoszą się w domu na dłuższy czas. Co więcej, w naszym normalnym działaniu też potrafimy nasmrodzić. Najlepszym przykładem jest gotowanie. Chociaż mamy całą masę sposobów na eliminowanie nieprzyjemnych zapachów, na przykład okapy kuchenne, są one umiarkowanie skuteczne.

7712873113
364994790
443070733
ul. Narutowicza 94/96, 97-300 Piotrków Trybunalsk