Zła wiadomość dla wędkarzy z Wrocławia

Zła wiadomość dla wędkarzy z Wrocławia

Niestety , i w tym roku nie doszło do podpisania porozumienia między Okręgiem PZW Opole i Okręgiem PZW Wrocław o pełnym wzajemnym udostępnieniu wód. Zgodnie z częściowym porozumieniem wrocławscy  wędkarze chcący łowić na Jeziorze Nyskim zobowiązani są, jak dotychczas, do wniesienia dodatkowej opłaty.

Tekst porozumienia:

 Okręg PZW Wrocław

– wędkarze członkowie Okręgu PZW Opole chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Wrocław (z wyłączeniem wód znajdujących się w użytkowaniu Kół Okręgu PZW z/s w Wrocławiu) uiszczą w 2015 roku dodatkową, indywidualną składkę roczną na ochronę
i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości 100 zł.

– wędkarze członkowie Okręgu PZW Wrocław chcący wędkować na wodach Okręgu PZW Opole (z wyłączeniem wód znajdujących się w użytkowaniu Kół Okręgu PZW z/s w Opolu niewchodzących w skład obwodów rybackich oraz z wyłączeniem Zbiornika Kluczbork i Zbiornika Ujazd) uiszczą w 2015 roku dodatkową, indywidualną składkę roczną na ochronę i zagospodarowanie wód stanowiącą uzupełnienie okręgowej składki w wysokości 100zł.

Szkoda , taka sytuacja zniechęci wielu wędkarzy chcących okazjonalnie wyskoczyć na Otmuchów. Ograniczy to znacznie turystykę wędkarską a co za tym idzie obroty lokalnego zaplecza turystycznego i handlowego.